Що таке зубні імплантати та які види існують

Содержание:

Що таке стоматологічний імплантат

Якщо виражатися простою мовою, зубний імплант – це штучна заміна для втраченого кореня зуба, хоча досі багато хто вважає, що це безпосередньо сам штучний зуб. Імплантат зазвичай складається з трьох компонентів: тіла імплантату, абатменту та коронки. Тіло імплантату утворює штучне коріння зуба. Зазвичай він має циліндричну форму або форму кореня зуба і закріплюється за допомогою різьблення у кістки верхньої чи нижньої щелепи. На цій підставі сидить так звана надбудова. Спочатку конструкція, також звана абатментом. Це проміжна деталь з титану або сталі, що має вигляд алмазного огранювання з обох кінців і встановлюється точно на тіло імпланта (двокомпонентний імплант) або вже жорстко з'єднана з різьбовим корпусом (монолітний імплантат). Оперуючий стоматолог прикріплює до цього абатменту видиму верхню частину, коронку імплантату.

к содержанию ↑

Переваги імплантатів

Ця методика широко затребувана та популярна. Зубні імплантати не тільки виглядають естетично, але й забезпечують гарний захист від деградації щелепної кістки. Крім того, вони дозволяють закривати проміжки між зубами, не обточуючи сусідні зуби. Імплантати також можуть заповнити великі проміжки між зубами, які можуть закрити звичайні мости. Навіть при повністю беззубій щелепі великих успіхів у лікуванні можна досягти за допомогою імплантатів. І останнє, але не менш важливе: імплантати відрізняються особливо тривалим терміном служби.

к содержанию ↑

Які зубні імплантати та матеріали існують?

За оцінками експертів, у нашій країні налічується близько 100 різних систем зубних імплантатів. Навіть якщо не всі нові методи імплантації зубів готові до виходу на ринок, залишається значний вибір, який відрізняється з погляду матеріалу, дизайну та загоєння кістки.

Дати однозначну рекомендацію за тією чи іншою моделлю, технологією, або тому чи іншому виробнику навряд чи можливо, тому що від багатьох, в основному індивідуальних факторів, залежить, який зубний імплантат або матеріал найкраще підійде. Наприклад, відіграють роль нестерпність, алергія, а також відповідний бюджет.

к содержанию ↑

Види імплантатів

  • Зубні імплантати із двох частин.

  • Двокомпонентні зубні імплантати та альтернативи.

  • Три окремі зубні імплантати — альтернатива знімному протезу.

  • Однокомпонентні зубні імплантати.

  • Міні-імплантати.

Матеріали виготовлення

  • Керамічні зубні імплантати.

  • Зубні імплантати з титану.

  • Цирконієві імплантати.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (19 votes, average: 4,70 out of 5)
Загрузка...
Вам также могут понравиться

Оставьте ответ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.